• YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,12
 • ALTIN (TL/GR)
  494,65
  % 0,16
 • 22 AYAR BILEZIK
  449,85
  % 0,10
 • ALTIN (ONS)
  1.804,58
  % 0,02
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.200,00
  % 0,09
 • YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,12
 • ÇEYREK ALTIN
  801,00
  % 0,12
 • REŞAT ALTINI
  3.232,47
  % 1,10

TEMSA sermaye artırımına gidiyor – %143’lük arttırım

TEMSA sermaye artırımına gidiyor – %143’lük arttırım

TEMSA sermaye artırımına gidiyor. Sabancı Holding ve PPF Group tarafından satın alınmasının ardından ihracat atağını tam gaz sürdüren TEMSA’da şimdi de sermaye artırım kararı alındı. Şirketin sermayesi % 143’lük artışla 210 milyon TL’den 510 milyon TL’ye çıkarılıyor
Sabancı Holding ve Skoda Transportation’ı da bünyesinde barındıran PPF Group ortaklığı ile yurtiçi ve yurtdışındaki büyümesini sürdüren TEMSA Ulaşım Araçları, sermayesini güçlendiriyor. 50 yıldan fazladır Türk sanayisinin öncü firmalarından olan TEMSA’da, % 143’lük sermaye artırım kararı alındı. Buna göre Sabancı Holding ve PPF Group’un eşit olarak katılacağı nakden 300 000 000 TL’lik sermaye artırımı sonrasında şirketin 210 milyon TL olan sermayesi; 510 milyon TL’ye çıkarılacak. TEMSA sermaye artırımına gidiyor

TÜRKİYE’YE İNANCIN BİR GÖSTERGESİ

Sabancı Holding Endüstri Grup Başkanı ve TEMSA Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Alemdar, Geçtiğimiz kasım ayında yabancı ortakları PPF Group ile beraber TEMSA’yı bir kez daha Türk ekonomisine kazandırdıklarını hatırlatarak, “Sabancı Topluluğu kurulmuş olduğu günden beri beri dünya genelinde kuvvetli ortaklıklara imza atmış bir grup. Bu doğrultuda ortağımız PPF Group’la beraber hayata geçirdiğimiz bu önemli iş sayesinde Türkiye’ye ciddi bir yabancı yatırım kazandırmıştık. TEMSA’daki sermaye artışı, ortağımız PPF Group’un Türkiye’ye olan inancının bir göstergesi” diye konuştu.

BAŞARI HİKAYESİNİN İLK ADIMI

TEMSA’daki % 143’lük sermaye artırım kararını da değerlendiren Cevdet Alemdar şöyle konuştu: “Hatırlanacağı üzere, geride bıraktığımız aylarda TEMSA’daki konkordato sürecini kendi isteğimizle sonlandırmıştık. Bugün gelinen noktada TEMSA, özellikle İsveç, Belçika, Fransa ve Çekya ilk sırada olmak üzere Avrupa’da ciddi ihracat başarılarına imza atıyor. Bu ihracat hamlelerini TEMSA’nın yazacağı yeni başarı hikayesinin ilk adımı olarak görüyoruz. Yeni organizasyon yapımızın da desteği ile yurtdışı pazarlarda çok daha büyük başarılara imza atacağımız bir dönemin içerisine girdik. Şimdi ise şirketin 210 milyon TL olan sermayesini; 150 000 000 TL’si Sabancı Holding’ten ve 150 000 000 TL’si de PPF Group’tan dahil olmak üzere nakden 300 000 000 TL artırarak 510 milyon TL’ye yükseltiyoruz. Bu doğrultuda TEMSA’nın hem iç hem de dış pazarlarda daha kuvvetli ve daha rekabetçi bir finansal yapıya kavuşması amacı ile sermayemizi güçlendiriyoruz.”

Alemdar ayrıca “TEMSA bugün elektrikli otobüs ve otonom araç konusunda rüştünü ispatlamış bir marka. Geçtiğimiz ocak ayının başında İsveç’e ilk elektrikli otobüs ihracatımızı gerçekleştirdik. Bu şu demek; bugün, elektrikli araç teknolojisi alanında dünyada söz sahibi olmuş bir ülkeye Adana’da ürettiğimiz elektrikli araçlarımızı, üstelik bataryasıyla, kendi yazılımıyla beraber biz satıyoruz. Ortağımız PPF Group çatısı altında faaliyette bulunan Skoda Transportation, elektrikli ulaşım çözümleri anlamında çok büyük bir global tecrübeye sahip. Bu bilgi ve birikim, önümüzdeki zamanda TEMSA’nın ürün gamını ve pazarlarını genişletmesinin önünü daha fazla açacak” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir : Kripto Parada Son Durum

SKODA TRANSPORTATION VE TEMSA SİNERJİSİ

PPF Group Stratejik Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ladislav Chvatal ise, TEMSA’nın yeni dönem büyüme planlarında Skoda Transportation ve TEMSA arasındaki sinerjiye dikkat çekerek şunları dile getirdi: “PPF Group olarak, TEMSA’ya yatırım yaparken, Skoda Transportation ile ortak sinerji yaratmayı amaçlamıştık. Bu anlamda Skoda Transportation’ın TEMSA’ya katkısı, elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli otobüsler… Modern ve doğa dostu toplu nakliye sistemleri sunan Skoda Transportation’ın ve TEMSA’nın, dünyanın dörtbir tarafındaki büyük müşterileri çektiğini görmek bizim için gurur verici.”

 

Twitter adresimiz : AltınGRFiyatı

Araç çubuğuna atla
kadın sitesi