• YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,37
 • ALTIN (TL/GR)
  494,27
  % 0,08
 • 22 AYAR BILEZIK
  449,85
  % 0,10
 • ALTIN (ONS)
  1.804,00
  % 0,02
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.201,00
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,37
 • ÇEYREK ALTIN
  801,00
  % 0,25
 • REŞAT ALTINI
  3.233,47
  % 1,35

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021. Ripple (XRP) Son durum nedir? Ripple (XRP) Sert Düşüş yaşadı.

Kripto para piyasaları, yatay bir grafik seyretmeye başladı. Yatırımcıların alışık olduğu yüksek volatilite, yerini sakinliğe bıraktı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sıkıştığı dar aralık, pek çok altcoin’i etkiledi. Yatırımcıların yakından takip ettiği popüler altcoin Ripple (XRP) da büyük düşüşten sıçradıktan sonra 0,60 dolar ile 0,65 dolar arasına yerleşti.

XRP fiyatı geçen hafta boyunca %23’lük keskin bir düşüş gösterdi. Popüler altcoin XRP’nin fiyatı, 2020 senesinde gördüğü en yüksek seviyelerin bile altına düştü. Köklü kripto para birimi XRP, 200 günlük basit hareketli ortalama olan 0,72 doların da aşağısında seyretmekte. Düşüşten sonra 0,55 dolar düzeyinde destek bulan Ripple fiyatı, haberin yazıldığı saatlerde 0,65 dolar düzeyinde bulunmakta.

Kısa Vadede Ripple Fiyatı Nasıl Hareket Edebilir?

Kripto para sektörünün deneyimli analistlerinden Yaz Sheikh, popüler altcoin’in önümüzdeki süreçte nasıl hareket edebileceğini açıkladı. XRP’nin fiyat grafiğini inceleyen tecrübeli analist, düşüş durumunda ilk desteğin 0,60 dolarda yer aldığını belirtti. Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi halinde, sıradaki destek 0,556 dolarda bulunuyor. Bu nokta ayrıca 2019 senesinde görülen en yüksek seviye. Düşüşün sürmesi durumunda ise sıradaki destekler 0,50 dolar, 0,478 dolar, 0,4 dolar ve 0,35 dolarda yer almakta.

İlginizi çekebilir : Vakıfbank Eft Saatleri 2021

Popüler analist, yükseliş senaryosunda ise ilk direncin 200 günlük hareketli ortalama olan (MA) 0,72 dolarda yattığını açıkladı. Sıradaki dirençler ise 0,781 dolar, 0,8 dolar ve 0,8282 dolar seviyelerinde yer almakta. Analistlerin favori göstergelerinden olan RSI bu hafta aşırı satım koşullarından toparlandı fakat hala düşüş lehine görüntü çiziyor. Geri tepmeden önce, düşüş momentumu Aralık 2020’den bu yana en yüksek seviyedeydi. Bu da popüler altcoin Ripple (XRP) için ayı momentumunun giderek azaldığının göstergesi.

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021

Ripple (XRP) Yükselecek mi? 24 Haziran 2021

SEC Davasından Yeni Haberler Var

 


ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple Labs arasındaki yasal savaş devam ediyor. Blok zinciri firması Ripple, eski bir SEC üyesini ifade vermek için getirmeyi talep etti. Menkul kıymetler düzenleyicisi SEC geride bıraktığımız aralık ayında XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olarak sattığı için Ripple’a dava açmıştı. SEC, Ripple’ın yeni tanık isteğini ise iptal etmeye çalışıyor

SEC ve Ripple arasındaki davada en son gelişmenin bir parçası olarak, XRP coin’in sahibi, menkul kıymetler düzenleyicisinin eski bir yetkilisine bir hesap celbi gönderdi. Bu dava ile yakından ilgilenen bir avukat olan James Filan şöyle konuştu:

“Bu, Ripple’ın eski bir SEC yetkilisini yemin (ifade) altında sorgulamak istediği manasına geliyor.”

Filan, eski SEC üyesinin kimliğinin şu an için bilinmediğini de sözlerine ekledi. Söylentiler ise, aralık ayında Ripple aleyhine dava açmaktan sorumlu eski SEC başkanı Jay Clayton‘ın gizli tanık olduğu yönünde.

SEC, popüler altcoin XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek dava açmışken, eski SEC başkanı Clayton önceden ajansın Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymet olarak görmediğini belirtmiş ama bu sonuca nasıl ulaştığını detaylı olarak açıklamamıştı.

Clayton geçen sene SEC’ten ayrıldığından beri, Bitcoin borsasında işlem gören bir fon için SEC ile onay arayan bir hedge fonunda kripto para danışmanı olarak yeni bir pozisyon aldı. Eski başkan, SEC’te çalışmakta olduğu görev süresi boyunca ABD Birleşik Devletleri’ndeki her Bitcoin ETF başvurusunu engellemişti. James Filan, SEC’in bu tanığa itiraz ettiğini belirtirken şöyle konuştu:

“SEC ifadeye itiraz ediyor, taraflar farklılıklarını çözemediler ve bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine hakim Sarah Netburn’ün karar vermesini istiyorlar. Eski SEC yetkilisinin kim olduğunu henüz bilmiyoruz.”

Menkul kıymetler düzenleyicisi, 24 Haziran’da tanık talebini iptal etmek için bir dilekçe verecek. Ripple’ın, SEC’in iptal isteğine 1 Temmuz’da itiraz etmesi bekleniyor.

Twitter da bizi takip edin : AltinGRFiyati

Araç çubuğuna atla
kadın sitesi