• YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,06
 • ALTIN (TL/GR)
  494,32
  % 0,07
 • 22 AYAR BILEZIK
  449,85
  % 0,10
 • ALTIN (ONS)
  1.803,72
  % 0,02
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.201,00
  % 0,06
 • YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,06
 • ÇEYREK ALTIN
  801,00
  % 0,12
 • REŞAT ALTINI
  3.233,47
  % 1,07

ONS Altın Hedef Fiyatı: 1900 Dolar Tahmini

ONS Altın Hedef Fiyatı: 1900 Dolar Tahmini

ONS Altın Hedef Fiyatı: 1900 Dolar Tahmini

Altın son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Son zamanlarda dalgalı bir seyirde ilerleyen altının ilerleyen zamanlarda ne olacağı belirsizliğini korumaktadır. Altın özellikle Ocak ayının üçüncü haftasını kazançla kapatacak gibi görünüyor. Altın fiyatları özellikle hafta başından beri bir artış yaşadı. Bu artış az olsa da yatırımcılar Altın’ın daha fazla yükselip yükselmeyeceğini merak etmektedir. Bazı uzmanlardan bu konuda yorumlar ve tahminler gelmeye başladı.

ONS altın hedef fiyatı 1900 dolar ‘ın üzerine çıkabileceği konuşulmaktadır.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Yeni Amerika başkanı Joe Biden gelmesiyle birlikte birçok durum değişti. Korona virüs ile mücadele stratejisi ve tahvil faizlerinde ki yükseliş Biden ile birlikte görüldü.

Amerika’da finansal açıdan hareketlilikler yaşanırken yatırımcılar altın fiyatlarının ne olacağını merak etmektedir. Bu süreç içerisinde T.C. merkez bankası faizi sabit tuttu. Bu açıklamaların ve atılan adımların ardından yatırımcıların araştırmaları devam etmektedir. ABD’de 2 milyon dolarlık teşvik paketi ve daha birçok konu sonrasında ne olacağı merakla bekleniyor.

ONS Altın Hedef Fiyat

ONS Altın Hedef Fiyat

Altın İnecek Mi? Çıkacak Mı?

Amerika Birleşik Devletlerinde teşvik paketleri gündeme gelmeye başladı. Bu teşvik paketleri sayesinde altın fiyatları destek görmektedir. Bu noktada Australia & New Zealand Bankink Group Analistleri altın yorumunda bulundu. Altının şu anki seviyelerinin taban olan yerlerinde olmasını beklediklerini açıklayan analistler, özellikle teşvik paketinin onaylanması durumunda doların baskı altında kalmasını beklediklerini açıkladı. Özellikle grafikleri yorumlayan yorumculara göre altında 1830 direncinin önemli olduğu söylenmektedir. Altının ilerleyen zamanlarda nasıl bir yön izleyeceğine dair tahminler sürüyor. Dünyada ve ülkemizde bulunan yatırımcılar günde saatlerce bu grafikleri incelemektedir. Son zamanlarda altının ONS fiyatının nasıl olacağını merakla bekleyen birçok kişi bulunuyor.

1900 Dolar Seviyeleri

Güncel altın yorumlarında bulunan Vakıf Yatırım ise ONS altının 1900 dolar direnç seviyesi olabileceğini söylemiştir. ABD’de Joe Biden göreve geldikten sonra bu teşvik paketinin gelme ihtimali giderek güçlendi. Temsilciler Meclisinde yeni ekonomik destek paketinin ne zaman geleceğine dair açıklamalar yapıldı. Pelosi tarafından yapılan açıklamaya göre Şubat başında bunun oylamaya sunulması planlanmaktadır. Özellikle ABD tahvillerinin yatay seyretmesiyse altın için pozitif olarak yorumlanıyor.

100 günlük ortalamanın 1866 olması ile bu nokta direnç olarak izlendiği Vakıf Yatırım tarafından açıklandı. Bu seviyenin üzerinde kalındığı müddetçe altındaki yukarı yönlü hareket devam edebilir. 1880 ve 1900 seviyeleri direnç noktası olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda olası satışların gelmesiyle birlikte 1820 seviyelerinde olması bekleniyor. Dolar endeksi ve diğer konularda yaşanan hareketlilikler bakımından altındaki yönün nereye doğru olacağını belirleyecektir.

Şeker Yatırım tarafından yapılan altın yorumlarına göre ise 1850 desteği ön plana alınabilir. Ayrıca bu seviyeden sonra ikinci destek olarak 1840 seviyeleri takip edilebilir. Tepki alımları olursa 1864 ve 1888 seviyeleri yeni direnç noktaları olarak hedeflenebilir.

Kesinlikle paylaşılan hiçbir şey yatırım tavsiyesi değildir.
Ferdi Demirci

Araç çubuğuna atla
kadın sitesi