• YARIM ALTIN
  1.339,00
  % 0,07
 • ALTIN (TL/GR)
  411,34
  % 0,25
 • 22 AYAR BILEZIK
  377,00
  % 0,80
 • ALTIN (ONS)
  1.698,02
  % 0,06
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.669,00
  % -0,11
 • YARIM ALTIN
  1.339,00
  % 0,07
 • ÇEYREK ALTIN
  670,00
  % -0,29
 • REŞAT ALTINI
  2.701,47
  % 1,09

İlk Kez Hisse Alacaklara Altın Tavsiyeler

İlk Kez Hisse Alacaklara Altın Tavsiyeler

İlk Kez Hisse Alacaklara Altın Tavsiyeler

Günümüzde önemi gittikçe artmaya devam eden yatırım araçlarından birisi olan Borsa ve Hisse senetleri hakkında gerçekten her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermeyen bu yazımızda biraz da olsa bazı konulara netlik getirebilmek adına ve ilk kez hisse alacaklara altın tavsiyeler vermek adına bazı konulara değineceğiz.

 

Eldeki Bütün Para İle Ya da Borçla Hisse ALMAYIN!

Hisse almak isteyenlerin en çok heyecanlandığı ve en çok merak ettiği konulardan ilki borçla harçla hisse senedi almak ve borsaya yatırım yaparken eldeki parayı korumanın önemini yanlış anlamak.

Öncelikle asla ve asla elinizdeki bütün parayla birden hisse senedi almamanız gerektiğini vurgulamak isteriz!

Çünkü:

%100 Güvenilir bir borsa ya da bir şirket ya da bir yatırım aracı asla bulunmaz. Bütün paranızı bir borsaya yatırırsanız katlama şansınız olduğu gibi batma riskiniz de fazlasıyla bulunmaktadır. Tavsiye edilen yatırım kararı her zaman için belirli bir dengede tutulması yönünde verilmelidir. İlk kez hisse alacaklara altın tavsiyeler konumuzun sıradaki tavsiyesinde dengeli yatırım önerisi bulunmakta. Örneğin, elinizde 10 bin lira var ve bunu kısa vadede 25 bin yapmak istiyorsunuz. Öncelikle bu tamamıyla bir hayal ürününden ibaret bir örnektir. Yatırım tavsiyesi içermez.

Çünkü hiçbir borsada böyle kısa süreli kazançlar mümkün değildir. Bazı politik durumlarda bazı iniş çıkışlar yüksek yaşansa da gerçek anlamda bütün para hiçbir borsaya veya tavsiyeye uyulup da yatırılmamalıdır. Eldeki paranın %20’si yatırıma, kalanı ise diğer yatırımlar için gerekli araştırmalara harcanmalıdır. Ancak bu denge sayesinde belirli bir kazanç elde etmeniz mümkün olur. Kimi yatırımcılar ve onların haberlerinde %50 dengeleri de uygun görülür tabii, ancak eldeki paranın kıymeti, gelip gelmeyeceği belli olmayan bir kazancın kıymetinden kat kat fazladır.

 

Yatırım Yaparken Başkasının Sözüne Göre Hareket Etmeyin

Gerek kripto para yatırımlarınızda gerekse çeşitli borsa araçlarında gerçekten Elon Musk dahil olmak üzere ani yükselişler ve uzun vadede düşüşler yaşanabilen pazarlar bulunmakta. Sosyal medyadaki dolandırıcılar, Google üzerinde insanların karşılarına çıkıp duran komisyoncular insanların paralarını bir şekilde kendi çıkarlarına yönlendirebilmek için yanlış bilgilendirmeler yapabiliyor.

Sizlere olabildiğince açık bir şekilde anlatmak istediğimiz ilk kez hisse alacaklara altın tavsiyeler arasında bu gibi birçok tavsiye bulunmakta. Sadece bu değil, bir şirketin sahibi bile çıkıp hisselerinin çok değerleneceğini ve kesinlikle yatırım yapılması gerektiğini uzun uzun anlatsa bile ne şirketlerin durumu, ne sıfır indeksleri; kısacası hiçbir şey ve hiç kimse kesin bir şekilde hisselerin durumunu tam anlamıyla bilemeyecektir. Bu sebepten ötürü çok yetkili birisi bile çıkıp tavsiye verdiğinde son kararın sizde olduğunu unutmayın.

İlk Kez Hisse Alacaklara Altın Tavsiyeler

Yatırım Yaparken Başkasının Sözüne Göre Hareket Etmeyin

 

Köklü Şirketlerden Hisse Alın, Dolandırıcıları Zengin Etmeyin

İlla ki duymuşsunuzdur. Borsada her pazarın belli küçük balıkları, bazı büyük balıklar ve bir iki tane de balinalar bulunur. Köklü şirketlerden kastımız bu balinalar değil, yanlış anlaşılmasın. Sadece kuruluşunun üzerinden uzun yıllar geçmiş, bilinen ve tanınan şirketlerden bahsediyoruz. Ortaklarından biri olacağınız bir şirketi seçerken buna dikkat etmeniz unutulmaması gereken bir gerçek. Çünkü kafasına esti mi pılını pırtını toplayıp şirketi iflasa sürükleyen kurucu ortakların olduğu binlerce örnek şirket var.

Büyük balinalarda bile bunlar sık sık rastlanan sorunlardan birisi. Bu yüzden araştırmanızı yaparken şirketlerin geçmişlerine de çok fazla dikkat etmeniz elzemdir. Gerçekten bu işe başlamak isteyen siz değerli okurlarımız var aramızda, biliyoruz. İşte bu yüzden ilk kez hisse alacaklara altın tavsiyeler vermekte kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu market hepimizin!

 

Portföy Oluşturmadan Borsaya Soyunmayın

Portföy oluşturmanın önemini anlatmaya başlamadan önce, portföy nedir? ne anlama gelir? bunları konuşalım. Portföy, tüzel ya da gerçek kişi fark etmeksizin yatırım yapmak amacıyla veya kazanç sağlamak amacıyla bünyesinde bulundurduğu ve istediği gibi tasarruf ettiği nakit her türlü birim para, döviz, altın, tahvil, hisse senedi, mevduat ve bono gibi yatırım araçlarının toplam değerine denir.

 

İlk kez hisse alacaklara altın tavsiyeler isimli, yatırım tavsiyesi içermeyen bu yazımızda her şeyin anlaşıldığı durumlarda bu işe başlamanızı öneriyoruz. Portföy çeşitlendirmesi ve bunun önemine gelecek olursak, borsada riskin her daim var olmasından ötürü en güvenilir kaynak bile bazen yerin dibine batabiliyor. Aksine asla yükselmez denen portföyler de bir anda birkaç sıkı takipçiyi zengin edebiliyor. Bu yüzden yatırım kanallarını çeşitlendirmek, kazanç oranınızı artıracaktır.
Ferdi DEMİRCİ