• YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,06
 • ALTIN (TL/GR)
  493,87
  % 0,00
 • 22 AYAR BILEZIK
  449,85
  % 0,10
 • ALTIN (ONS)
  1.804,48
  % 0,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.201,00
  % 0,06
 • YARIM ALTIN
  1.603,00
  % 0,06
 • ÇEYREK ALTIN
  801,00
  % 0,12
 • REŞAT ALTINI
  3.233,47
  % 1,07

En iyi yatırım Altın mı ?

En iyi yatırım Altın mı ?

En iyi yatırım Altın mı ? Merak edilen tüm soruları bu yazımızda bir araya getiriyoruz.

Altın denilen maden güvenilir bir materyal olarak bilinmektedir. Her ne kadar bitcoin, kripto para birimine göre değeri düşük olsa bile düğünlerde olsun ya da sünnet düğünlerinde olsun insanoğlunun el ile tutulur cinsten bir materyale ihtiyacı vardır. İşte bu noktada pahası en büyük nitelikte olan altının rolü devreye girmektedir.

Sizler bir baba ya da anne olarak kızınıza ya da oğlunuza doğum gününde bitcoin gibi el ile tutulamayacak olan dijital para birimi hediye edemezsiniz ya da herhangi bir arkadaşınızın düğününde, “ya işte bende kripto para birimi olan bitcoin takıyorum” diyemezsiniz. Çünkü günümüzde her ne kadar altından önce değerde gelen kripto para birimi olan bitcoin’in değeri çok olsa bile insanoğlunun el ile tutabileceği niteliği olmadığından dolayı bir bakıma niteliksiz olarak görülmektedir.

Altın Kelimesi

Altın kelime manası olarak çok değerli bir niteliğe sahip olan taştır. Bu taşın belirli madenlerden çıkarılma sürecinden tutunda işlenerek insanların önüne çıkarılmasına dek birçok süreç geçmektedir. Altın görüntü olarak da insanları cezbedecek niteliğe sahiptir. Günümüzde her ne kadar kripto para birimi, yani dijital para birimi olan bitcoin’in değerini altın özellik bakımından aşamasa bile gelecek yüzyıllarda asla değerini yitiremeyecek bir geçmişe sahiptir.

Altın günümüzde değer olarak sürekli inişli ve çıkışlı bir süreç izlemektedir. İnsanların en gözdesi olan altın, yine insanlar için her yerde artı puan kazandırmaktadır. Altının değeri gün geçtikçe artsa bile güzelliği ve gözdeliği asla değişmeyecektir. Çünkü altının işlenerek insanların önüne sunulması belirli bir süreçten geçmektedir. Yüzük altınından tutunda, bir kadının bileğinde hoş bir biçimde gözükecek şekline kadar altın çok değerli bir materyaldir.

En iyi yatırım Altın mı ?

En iyi yatırım Altın mı ?

Günümüzde her ne kadarda olsa bitcoin dijital para birimi altına göre daha değerli olsa bile el ile tutulamayan bir değeri olmadığından ötürü insanlar arasında altın daha çok tercih edilmektedir. Hem görünüş bakımından, hem de insanları cezbetmesi bakımından değerli olan altın her türlü ortamda farkını gösterebilecek niteliğe sahiptir.

En iyi yatırım Altın mı ?

Kesin bir biçimde altının fiyat çizelgesi alakalı olarak bir bilgi veremesek bile aşağı yukarı durum şöyledir ki altının değeri devletlerin ve altın fiyatı belirleyicilerinin hareketlerine göre gün geçtikçe artış göstermektedir. Her ne kadar altın fiyatı artış gösterse bile insanlar yine de altının değerinin ve güzelliğinin farkında olduğu için vazgeçememektedir.

Geçmişten bugüne dek altının değeri ve önemi çok büyüktür. Çünkü altının çıkarılmasından tutunda işlenmesine kadar çok büyük emek ve süreç harcanmaktadır. Altının bulunmasından tutunda, bulunduğu ortamdan çıkarılıp, işlenerek, belirli bir şekle ve insanlara hitap edecek dereceye getirilmesi hep bir emek ve süreç isteyen iştir. Bu sebepten dolayı da günümüz teknoloji çağında altını sol geçen kripto, yani dijital para birimi olan bitcoin her ne kadar kendisinin güçlü olduğunu kanıtlasa bile gün gelecek altının değeri ve yeri yine eskisi gibi olacaktır.

Paylaşılan içerik kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Ferdi Demirci

Araç çubuğuna atla
kadın sitesi