• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • ALTIN (TL/GR)
  457,21
  % -0,42
 • 22 AYAR BILEZIK
  415,73
  % -0,16
 • ALTIN (ONS)
  1.743,90
  % -0,66
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.917,00
  % -0,40
 • YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • ÇEYREK ALTIN
  729,00
  % -0,40
 • REŞAT ALTINI
  2.949,47
  % 0,69

En Düşük Komisyon Alan Borsa Uygulama

En Düşük Komisyon Alan Borsa Uygulama

En Düşük Komisyon Alan Borsa Uygulama

Borsaya giriş yapabileceğiniz güvenilir, paragöz olmayan ve yatırımcıları ile büyümeyi hedeflemiş en düşük komisyon alan borsa uygulama hakkında çeşitli bilgiler ve birkaç uygulama önerileri okuyacağınız bu yazı reklam değildir. Yatırım tavsiyesi içermez, yeni başlayanlar için tasarruf planlarına destek olabilmek adına hazırlanmıştır.

Öncelikle borsa adına aracılık yapan kurumların belirledikleri komite meblağları, ellerinde tuttukları hareketlerin tümünü reelleştirme masrafı olarak gördüğünü ve birçoklarının da çok az bir kâr ile bu işi sürdürdüklerini bilmeniz gerekir. Bu reelleştirme süreci temelde 2 ana başlıkta toplanır.

 1. Hisse Senedine Göre Komisyon Oranları

Satın alacağınız payların her birinin rakamları başına ödemekte yükümlü olduğunuz miktarın ismidir. Ve en düşük komisyon alan borsa uygulama hakkında konuşulacaksa belirli sınırlar çerçevesine göre harekât düzenlendiği bilinmelidir. Bu sınırlardan birisi ise hisse senedine göre komisyon oranları adıyla belirlenmiştir. Bu oranlar şöyledir:

Almak istediğiniz payların tahviline ödemeniz gereken komisyon %0.10 ise 1 TL’lik de alsanız 1000 TL’lik da alım yapsanız bu oranda sabit bir komisyon ödeyeceksiniz. Örnek olarak 1000 adet 1 TL’lik pay banosundan alırsanız 10 TL gibi bir komisyon ödemeniz yeterli olacaktır.

 1. Hacim Bazlı Komisyon Oranları

en düşük komisyon alan borsa uygulamagenelde böyle yüksek hacimli alımlar söz konusu olduğu zaman daha uygun komisyon oranları ile karşımıza çıkabilmekte. Aracı kurumlar tarafından tahvil alacaklara özel komisyonlar belirlenmekte olup, her hacmin komisyon oranı değişmektedir. Bu seçenekle birlikte tahmini verilere göre binde 3 veya binde 5 arasında değişen komisyonlardan söz etmek mümkündür.

Bunlara ek olarak 3. bir komisyon türü daha var tabi ki. O da

borsa uygulamaları

borsa uygulamaları

3.Banka Kurumlarının Komisyon Oranları

Bütün bankalar borsada alım satım operasyonlarını yürütürken sağladıkları güvenlik, sigorta gibi özellikleri sayesinde daha fazla tercih edilen aracı kurumlar haline geldiler. Tabi ki bu hususta en düşük komisyon alan borsa uygulama arasında her bankanın değişik komisyon oranları bulunmaktadır. İşte bazı bankaların komisyon oranları:

 1. Garanti Katılım Komisyon Oranı

            Bankaların ve bankacılık sektörünün açık ara liderlerinden sayılan ve tamamı             sermaye ile kurulmuş olan Garanti BBVA, borsa sektöründe en düşük komisyon alan borsa uygulama arasında yer almaktadır. Günümüzde bazı artış ve azalışlar söz konusu olsalar da Garanti BBVA Borsacılık sektöründe yaklaşık olarak her onbinde 17 buçukluk bir bedel almaktadır. Tabiki pay bonoyu alım satım komisyonları ise on binde 35 olarak belirlenmiştir.

Fakat söylemekte fayda var istekleriniz ve portfolyonuz daha geniş olduğunda banka bu konuda sizlere özel çeşitli indirmler de sağlamaktadırlar.

En Düşük Komisyon Alan Borsa Uygulama

En Düşük Komisyon Alan Borsa Uygulama

 1. AKBANK Yatırım Komisyon Oranları

Bazı özel anaparalı bankalardan birisi olarak bilinen Akbank ile hisse senedi alım satım operasynlarınızı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Akbank‘ın bu konudaki belirlediği komisyon tutarı ortalama on binde 32 pay biçiminde seyretmektedir. Fakar sizin tercihiniz söz konusu olduğunda Akbank da en düşük komisyon alan borsa uygulama arasında yer alacak kadar büyük özel indirimler yapabilmektedir.

 1. DenizBank Yatırım Komisyon Oranları

Yine anaparalı bankalardan birisi olan Denizbank, Deniz yatırım ismi ile birlikte borsalı müşterilerine yüksek kolaylıklar ve çeşitli imkanlar sunmaktadır. Borsacılık işlemleri için Deniz Yatırım on binde 30 civarında gezmektedir.

 1. Yapıkredi Yatırımları Komisyon Oranları

Yapıkredi Bankası hisse senedi alım satım işlemleri için her on binde 30 oranında komisyonlar almaktadır.  Fakat alım yapacağınız hacme göre her müşterisine özel bir indirim de uygulayabilmekte. İşte Yapı Kredi Yatırım komisyon oranları tablosu:

 1. Halkbank Yatırım Komisyon Oranları

Halkbank kurulundan geçen ve onaylanan, aynı zamanda kurulların oranları arasındaki en düşük paylardan birini seçenek olarak sunan Halkbank en düşük komisyon alan borsa uygulama arasında belki de ilk sırada yer almakta.

Ziraat Yatırım Komisyon Oranı

Ziraat yatırım en düşük komisyon alan borsa uygulama arasında en ama en uygun olanıdır. Çünkü Ziraat Yatırım binde 1,5 gibi bir komisyonun üzerine + olarak BSMV meblağı ile borsa kurullarını açmaya başlamaktadır. İnternet dışındaki, AHS olarak da bilinen ya da aracılık hizmetleriden biri kullanılarak gerçekleştirilen harekâtlardan birinde ise bu tutar binde 2 ve ek olarak + bsmv şeklinde uygulama yapmaktadır.

Ziraat yatırım aracılığı sayesinde gerçekleştireceğiniz alım satımlarınızın hacminin artışlarına göre çeşitli komisyon indirimleri de uygulanmaktadır. Aşağıdaki tabloda Ziraat Yatırımın komisyon oranlarını inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir.
Ferdi Demirci