• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • ALTIN (TL/GR)
  457,21
  % -0,42
 • 22 AYAR BILEZIK
  415,73
  % -0,16
 • ALTIN (ONS)
  1.743,90
  % -0,66
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.917,00
  % -0,40
 • YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • ÇEYREK ALTIN
  729,00
  % -0,40
 • REŞAT ALTINI
  2.949,47
  % 0,69

DogeCoin Nedir? Elon Musk Ve Doge Coin Sevdası

DogeCoin Nedir? Elon Musk Ve Doge Coin Sevdası

DogeCoin Nedir? Elon Musk Ve Doge Coin Sevdası

DogeCoin, ilk olarak 8 Aralık 2013 tarihinde üretime başlanmış olup 2014 yılının 2. çeyreğine kadar tam 100 milyar adet üretim hacmine ulaşan bir altcoindir. Altcoin olarak adlandırılan ve Bitcoin’in piyasaya çıkışından hemen sonra yeni teknolojilerin keşfedilmesiyle gittikçe çeşitlenen bu daha büyük hacimli fakat daha küçük değerlere sahip olan bu ufak dijital paralar aslında sadece şimdilik ufak görünmekteler.

Bitcoin ve Blockchain piyasalarının değerler kazanıp kaybetme durumu basit bir şekilde arz – talep ilişkisine sahiptir. Bu nedenle de DogeCoin gibi altcoinler, kripto para piyasalarının devleriyle yarışmak için değil, onların oluşturduğu rekabet ortamının şeklini ve işleyişini biraz olsun kızıştırmak ve submain mantığı ile kullanıcılarına vur – kaç alıştırmaları yapabilmeleri için adeta bir oyun bahçesi haline gelmektedir.

Fakat sanılanın aksine bu altcoinler de birer varlıktır ve bu varlıklar yeri geldiğinde hiç de küçümsenmeyecek hamleler yapıp bütün kripto para piyasasında çeşitli dalgalandırmalar yaratabilmektedirler.

DogeCoin’in Yükselişi Ve Elon Musk

Bildiğiniz üzere Dünya’nın en çılgın ve Dünya’nın en zengin insanı olan Elon Musk, bir şeye parmağını dokundurduğunda bütün Dünya onun o dokunduğu şeye yaklaşabilmek için varını yoğunu satıp o şeyi almak için çabalamakta. Bu durumun en basit örneği de, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “Only Doge” tarzında bir metin paylaşmasıyla birlikte DogeCoin değeri 0,0025’lerden 0,082’lere kadar yükseldi.

Daha öncesinde bu çılgın dehanın ve böylesine servete sahip olan bu gelecekten gelmiş olan adamın dokunduğu her şey yanlışlıkla aşırı değer kazanmıştı. Whatsapp ve gizlilik sözleşmesi durumlarını hatırlarsınız.

Elon Musk, o haftalarda “use Signal” içerikli bir tweet atmıştı ve yanlışlıkla, gerçekten mesajlaşma uygulaması olan Signal’in değil, hatta bununla alakası bile olmayan basit bir şirketin değerleri %450’lik artışlarla tüm zamanların borsa patlaması rekorunu kırmıştı.

Sonuca varacak olursak  DogeCoin’in Yükselişi Ve Elon Musk ile arasındaki bu ilişki DogeCoin’in değerini çok ciddi derecede etkileyebilmekte. Tüm kripto paralara bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

dogecoin nedir

dogecoin nedir

DogeCoin Üretmek Ve Alım – Satım Yapmak

DogeCoin üretmek aslında BTC üretmekten çok çok daha kolaydır. Çünkü altcoinler ETH sistemleri sayesinde büyüme gösterirler. Ethereum ise Bitcoin’in aksine GPU sistemlerinden aldığı enerji sayesinde BTC’ye oranla çok daha hızlı üretilir ve dağıtılır. Buna nazaran DogeCoin de GPU sistemleri ile evinizden üretime geçebileceğiniz bir sistem havuzu içerisinde yer alır.

Aslında bu sayede DogeCoin üretmek ve alım – satım yapmak, Bitcoin üretmekten çok daha kolaydır. Ve BTC alım – satım işlemleri kadar uzun sürmemesi sayesinde de, milyarlarca dolarlık da olsa hacimlerinizi saniyeler içerisinde transfer edebilmenize olanak tanır.

DogeCoin üretebilmeniz için kırmanız gereken şifreler diğer altcoinlere göre daha uzun olsa da daha basit kırılmaktadır. Bu sayede daha fazla ödülle karşılaşacağınız bu kazanç – kazanç dünyasında zarar edebilmeniz için gerçekten yaptığınız işi öylesine yaptığınızı düşünmeniz ve yetersiz araştırma yapmanızdan kaynaklanacaktır.

Günümüzün Global Dünyasında dijital paraların hayatımıza yavaş yavaş entegre olmaya başladığı bu günlerde bütün fiziksel paralar bir gün dijital para alabilmek için harcanacak ve yine o paralar dijitale bozdurulmak için geri dönüşüme gönderilecek.

Geleceği günümüzde yaşayabilmemizin tek yolu da her ne kadar kripto paralar her gün yükselseler de borsayla ve yatırım araçlarıyla ilgilenen herkesin kendi yaşamlarını bir şekilde dijital paralara aktarmaya başlamasıdır. Çünkü eğer bugün yapmaya başlamazsanız, yarın geç kalabilirsiniz. Eğer yarın geç kalırsanız ertesi günü belki de göremeyeceksiniz.

DogeCoin’e Güvenilmeli Mi? Diğer Altcoinler Varken Neden DogeCoin Alayım?

Öncelikle belirtmek isteriz ki yatırım tavsiyesi içermeyen bu, DogeCoin Nedir? Elon Musk Ve Doge Coin Sevdası başlıklı yazımızda sizlere hangi altcoin almanız gerektiğini sizlere asla ve asla söyleme yetkisine sahip değiliz. Gerek borsa konularında, gerekse de kripto para konularında hiç kimse, hiç kimseye şunu al, bu daha güvenli, şu şöyle yükselecek gibi tavsiyelerde bulunamaz.

Çünkü bunu yapsalar bile bunların hiçbirisi %100 gerçek söylemler olamaz. Bu yüzden bu başlığın açıklaması olarak hiçbir yatırım tavsiyesine uyup da dolandırıcı insanlara paranızı ve yatırımınızı kaptırmamanız gerektiğini her yazımızda vurguladığımız gibi vurgulamak istedik. Ve unutmayın, bu market, hepimizin!
Ferdi Demirci