• YARIM ALTIN
  1.605,00
  % 0,37
 • ALTIN (TL/GR)
  495,07
  % 0,24
 • 22 AYAR BILEZIK
  450,30
  % 0,20
 • ALTIN (ONS)
  1.804,99
  % -0,37
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.206,00
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.605,00
  % 0,37
 • ÇEYREK ALTIN
  803,00
  % 0,37
 • REŞAT ALTINI
  3.238,47
  % 1,35

Bitcoin son durum nedir? Bitcoin Yükselecek mi? 23 Haziran 2021

Bitcoin son durum nedir? Bitcoin Yükselecek mi? 23 Haziran 2021

Bitcoin son durum nedir? Bitcoin Yükselecek mi? 23 Haziran 2021

“Ayı Piyasası”, son dönemde kripto para sektöründe trend olan bir terim. Birçok analist, Bitcoin’i odakta tutarak piyasa hakkında ileriye dönük tahminler yapabilmek için bu terimi kullanıyor. Bu çoğunluğa katılan bazı yatırımcılar ve ölçüm analistleri, tahminlerinin geçerli görünmesi için tweetlerine grafikler ekliyor. Bitcoin son durum nedir? Altta ki grafiklerde gördüğünüz üzere Bitcoin Yükselecek mi? 23 Haziran 2021 analizimiz böyle.

Aktif piyasa düşüşüyle ​​beraber, bazı büyük hareketlerin piyasanın olumsuz etkilenmesine neden olduğu ileri sürüldü. Bu nedenle balinalar artık herkezin dikkatini çekiyor.

Ayı piyasası için suçlu balinalar mı?

CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, yakın zamanda mevcut piyasa şartlarını analiz eden bir dizi tweet yayınladı. Analizinin temel noktası, son dönemde piyasada büyük miktarlarda satış gözlendiğiğiydi. Ki-Young Ju, balinaların değişen pozisyonlarına dikkat çekti. Son 24 saatte balina satışları büyük oranda arttı. Bunu durumu mevcut Bitcoin hareketine ekleyerek, tespitini kendisinden emin bir biçimde ilan etti:

Ki-Young Ju, “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama BTC ayı piyasası onaylanmış gibi görünüyor.” dedi.

İlginizi çekebilir : Kripto Para Piyasası

Şekil 1. Ki Young Ju’nın yaptığı Balina satışı grafiği

 

 

Benzer şekilde bir durum 2017 senesinde da 5 dalga balina satışı gerçekleştiğinde gözlemlenmiş ve o zaman bile bir “ayı sektörüne” yol açmamıştı. 2017 senesinde yükseliş aşamasında sonra gelen balina satışı, borsalardaki likiditeyi artıran kuvvetli perakende satıştan hemen sonra geldiği için tehdit edici olmadığı gözlendiği.

Bu durum, satın almanın hemen ardından güçlendiği için fiyat artışına neden oldu. 2017 senesinin balina satış dalgası, BTC’nin fiyat tablosunda emin adımlarla ilerlemesine neden olmuştu. Bu aktif dalga, kısa vade içerisinde balinaların kâr elde etmesi olarak da yorumlanabilir.

Şekil 2. 2017 Balina satış dalgaları

Ki Young’ın yukarda bahsedilen tweetlerine yanıt olarak, Michael van de Poppe ve Kevin Sekniqi gibi analistler şunları dile getirdi:

Michael van de Poppe’ye göre Ki Young’nın analizi “Oldukça kötü bir ölçüm. İstatistiksel olarak, çok fazla bilgi vermiyor”

Kevin Sekniqi ise “Sizi buraya getiren soruyu cevaplamak için şu an için hiçbir Bitcoin ayı sektöründe değil ve hiçbir gösterge de bunu doğru bir biçimde tahmin edemez. Fiyat hareketini gözlemlemek ve gerçek metrikleri değerlendirmek, kısa vadeli hareketi belirlemenize yardım edebilir. Yatırımcılar, BTC ticareti ile alakalı pozisyonlarını belirlerken benzer bir gözlem ve değerlendirme modeli izlemelidir” diyerek Ki Young’un yaptığı yoruma karşılık verdi .

Twitterda bizi takip Edin : Altingrfiyati

Yatırım tavsiyesi değildir.
Araç çubuğuna atla
kadın sitesi