• YARIM ALTIN
  1.602,00
  % 0,18
 • ALTIN (TL/GR)
  494,31
  % 0,06
 • 22 AYAR BILEZIK
  449,85
  % 0,10
 • ALTIN (ONS)
  1.804,00
  % 0,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.199,00
  % 0,15
 • YARIM ALTIN
  1.602,00
  % 0,18
 • ÇEYREK ALTIN
  801,00
  % 0,25
 • REŞAT ALTINI
  3.231,47
  % 1,17

Altın’ın Durumu Ne Olacak?

Altın’ın Durumu Ne Olacak?

Altın denilen bir tür madenden çıkarılarak, belirli işlemlerden geçip, son halini alan bir çeşit görüntü itibariyle insanların gözüne güzel gözüken maddedir. Bu madde her ne kadar günümüz şartlarındaki teknoloji çağının ismi olan kripto para birimi bitcoin dijital para biriminin gerisinde kalsa bile halen insanlar arasında vazgeçilmezdir.

Altın görüntü olarak güzel gözüken ve el ile tutulabilen bir madenin en son safhaya gelmiş hali olan birim olarak, her türlü düğün gecesi, sünnet düğünü ya da bir kutlama anında insanoğlunun karşısındaki bir başka insanoğlunu mutlu edebileceği materyaldir. Altın her ne kadar paha biçilemez bir ürün olsa da her zaman insanların vazgeçilmezi olmuştur.

Altın işlemecilik olayından tutunda belirli bir safhaya getirilmesine dek işçilik ve tecrübe gerektiren bir olaydır. Altın işlemecilik olayında insanlar her zaman geçmişten günümüze gelen tecrübelerini kendisine kata kata belirli bir seviyeye gelmektedir ve kendisini de bu seviye itibariyle geliştirerek ustalık vasfı kazanabilmektedir.

Altın

Altın

Altın madeninin bulunmasından çıkarılmasına kadar her bir süreç ayrı ayrı insanoğlu tecrübesinden geçerek, son halini alabilmektedir. Bu emekten ötürü de altın işlemecilikten ortaya çıkan altın ürünün parasal anlamda değeri ve rakamı da gün geçtikte artış göstermektedir. Tabi ki bu artış olayı günümüz şartlarında yaşamakta olan insanoğlunun maddi durumunun gelir getirisine göre eş paralel halin üzerinde seyretmektedir. Bu durumun nedeni ise bahsetmiş olduğumuz gibi altın madenin bulunması ve bulunan altın madenin çıkarılıp, işlendikten sonra belirli bir seviyeye getirilmesinden dolayıdır.

Altın her ne kadar günümüz şartlarındaki kripto para birimlerine nazaran değer kaybetmiş gibi gözükse de el ile tutulabilir bir madde olduğundan ötürü yıllar geçtikçe asla eskimeyecektir. Eskimeyen ve tabiri yerinde ise yıllanacak olan altın hiçbir zaman var olduğu yerin değerini de asla kaybetmeyecektir.

Bulunması güç ama bulunduktan sonra da çıkarılması zorlu bir süreçten geçen altın madeni her ne kadar zorlu süreçten geçse bile insanoğlu için her zaman vazgeçilmez olmuştur. İnsanoğlu geçmişten bugüne kadar vazgeçilmez olanın en iyisini aramıştır ve bulmuştur. Altın ise insanlar için göze çarpan ve güzelliği tartışmaya kapalı olan bir maden türüdür.

Kendini ispatlamak isteyen her insan altın madenin gözdeliği ve ihtişamı ile ortaya sermiştir. Bu sebepten dolayıdır ki kripto para birimlerine göre altın madeni her zaman en ön planda kendisini göstererek hep en iyisi olmayı başarabilmiştir. Her ne kadar dijital ya da teknoloji çağında yaşasak bile altın değerini ve yerini hiçbir zaman kaybetmeyerek, tahtını asla başkalarına kaptırmamıştır. Altın madeni ne kadarda inişli ve çıkışlı bir süreçte olsa da yıllar geçse de asla insanoğlu gözündeki değerini yitirmeyecektir. Bu sebepten dolayı da insanlar sürekli olarak altının değerini ve akıbetini merak ederek, bu konu ile alakalı araştırmalara girmek zorunda kalmıştır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Ferdi Demirci

Araç çubuğuna atla
kadın sitesi